Pomiń menu

30 marca 2023 roku w Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie odbyło się spotkanie pt. „Nie tylko dom. O potrzebach ludzi w kryzysie bezdomności”. O inkubowanej w naszym programie innowacji Centralny Punkt Integracji opowiadały jego pomysłodawczynie z Fundacji Daj Herbatę.

W trakcie spotkania studenci i studentki Akademii oraz zaproszeni goście mogli posłuchać o różnych formach wsparcia osób w kryzysie bezdomności. Anna Suska z Kamiliańskiej Misji Pomocy Społecznej opowiadała o tym, że mieszkanie to prawo, a nie przywilej. Anna Krystopik ze Stowarzyszenia MONAR mówiła o potrzebach z perspektywy pracownika wzmacniającego aktywność. O Centralnym Punkcie Integracji opowiadały działaczki Fundacji Daj Herbatę. Marta Mikołajczyk i Agnieszka Jaskulska przedstawiły problematykę kobiecej bezdomności na przykładzie projektu WłączaMY KobieTY. Katarzyna Nicewicz wraz z Beneficjentami fundacji opowiadali o arteterapii z mężczyznami w kryzysie bezdomności.

Zachęcamy wszystkie osoby zainteresowane przyjrzeniu się potrzebom osób doświadczających bezdomności do obejrzenia nagrania z transmisji na żywo ze spotkania – prelekcji, która organizowana była w ramach Dnia Ludzi Bezdomnych oraz Tygodnia Pracy Socjalnej.