Pomiń menu

Innowatorzy i innowatorki pomysłów „I Ty masz prawo być sobą” oraz „Powitalnik” rozpoczynają ważny etap w Inkubatorze pomysłów. Będą sprawdzać własne rozwiązania codziennych problemów, które dostrzegli w swoim otoczeniu.

Iwona Kapturzak i Fundacja dla Gigantów autorzy innowacji „I Ty masz prawo być sobą” zapraszają na bezpłatne warsztaty dla opiekunów osób ze spektrum autyzmu w Warszawie. Jeśli jesteś rodzicem lub opiekunem dziecka z ze spektrum autyzmu i czujesz przytłoczenie obowiązkami, ciągłe zmęczenie i wypalenie, to te warsztaty są idealne dla Ciebie. Przygotowane i przetestowane przez ekspertów i rodziców w sytuacji podobnej do Twojej. Celem warsztatów jest przypomnienie sobie o pragnieniach związanych tylko i wyłącznie z własną osobą. Podczas warsztatów to Ty będziesz najważniejszy a my będziemy się TOBĄ opiekować. Poznasz techniki, które przypomną jak dbać o siebie i własny komfort. Uświadomisz sobie, że wciąż masz marzenia dotyczące siebie oraz, że chcesz i możesz je zrealizować – zachęcają organizatorzy. Więcej informacji oraz formularz dostępny jest na profilu Fundacji w serwisie Facebook.

 

 

Powitalnik – przewodnik po rodzicielstwie to innowacja Magdaleny Kolczyńskiej ze Stowarzyszenia Mudita skierowana do rodziców dzieci dotkniętych niepełnosprawnością. Jak zauważa autorka pomysłu, brakuje wsparcia, dostępu do informacji, przestrzeni do dzielenia się trudnymi emocjami i wymiany doświadczeń. Dlatego tworzymy Powitalnik – narzędzie, które będzie wsparciem dla rodziców mierzących się z informacją o możliwej niepełnosprawności, chorobie bądź szczególnych potrzebach swojego nowo narodzonego dziecka. Zależy nam, żeby Powitalnik odpowiadał na realne potrzeby rodziców mierzących się z diagnozą swojego dziecka, dlatego zapraszamy Was do współpracy przy jego tworzeniu. Jeśli chcesz, możesz zgłosić się, aby podzielić się swoim doświadczeniem oraz współtworzyć sieć wsparcia. Szczegóły znajdziesz w informacji na stronie (kliknij).

 

Inkubator pomysłów prowadzimy w ramach projektu „Innowacje na ludzką miarę 2. Wsparcie w rozwoju mikroinnowacji w obszarze włączenia społecznego”, który jest finansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Logo Funduszy Europejskich, Europejskiego Funduszu Społecznego i Inkubatora pomysłów oraz flaga Rzeczpospolitej Polskiej