Pomiń menu

Za nami pierwsze spotkanie z autorami i autorkami 56 pomysłów na innowacje społeczne wybranych do Inkubatora pomysłów. Świętowaliśmy rozpoczęcie współpracy, a teraz – przez najbliższe 4 miesiące – czeka nas wspólne rozwijanie pomysłów.

Podczas spotkania Kuba Wygnański mówił o krętej drodze od pomysłu do innowacji, a o tym, jak w szczegółach działa Inkubator pomysłów, opowiedziała Maria Lewandowska-Woźniak.

W czasie spotkania uczestnicy mieli też szansą porozmawiać w mniejszych grupach o swoich pomysłach na innowacje, wymienić się podpowiedziami, zadać pytania.

Gościem spotkania był Krystian Jażdżewski, lekarz i onkogenetyk. Jest współtwórcą Warsaw Genomics, o którym było głośno na początku pandemii, bo to pierwsza instytucja, która w bardzo szybkim czasie była w stanie analizować na szeroką skalę testy na koronawirusa i czyniła to bezpłatnie dzięki zgromadzeniu środków od różnych instytucji. Dodatkowo pan Jażdżewski wspólnie ze współpracownikami opracował i wdraża możliwie tanie badania genomów na okoliczność dziedziczenia nowotworów. Łączy w swoich działaniach cele społeczne i metodę na zapewnienie trwałości. W rozmowie z Kubą Wygnański podzielił się swoimi doświadczeniem podróży od pomysłu do działania na dużą skalę.

Rysunki ze spotkania zrobiła Mindviska.