
Zgłoś pomysł
Nabór ciągły pomysłów na innowacje społeczne
W dn. 14 kwietnia 2025 roku zakończyliśmy II nabór wstępnych pomysłów na innowacje społeczne.
Do końca września 2026 r. prowadzimy nabór ciągły pomysłów na innowacje społeczne, w ramach którego przyjmujemy do Inkubatora dojrzalsze koncepcje pomysłów na innowacje społeczne – wstępne specyfikacje innowacji (załącznik nr 5 (część A) do Procedur).
Zgłoszenia w ramach naboru ciągłego są przyjmowane online (mailem na adres: [email protected]).
Jakich pomysłów na innowacje szukamy?
Celem naboru ciągłego jest poszukiwanie pomysłów na nowatorskie usługi, produkty i sposoby działania dotyczące szeroko rozumianego włączenia społecznego. Nabór ciągły skierowany jest do innowatorów i innowatorek, którzy mają bardziej skonkretyzowane pomysły dotyczące rozwiązania i/lub planują rozpocząć testowanie innowacji w trybie przyspieszonym.
Dowiedz się więcej o tym, jakich pomysłów szukamy
Ocena pomysłów
Pomysły są poddawane takiemu samemu procesowi oceny formalnej jak w naborze
otwartym. Po ocenie formalnej odbywają się rozmowy z innowatorami i innowatorkami oraz ocena wstępnie wypełnionych specyfikacji innowacji na podstawie tych samych kryteriów, co oceniane są wstępne pomysły w naborze otwartym. Obrady Komisji Inkubatora, która podejmuje decyzję w sprawie zgłoszeń z naboru ciągłego, odbywają się raz na dwa miesiące (chyba, że w danym okresie nie wpłyną żadne zgłoszenia do Inkubatora).
Po przyjęciu wstępnie wypełnionej specyfikacji innowacji, każdy/a innowator/ka skorzysta ze wsparcia analogicznego do naboru otwartego. Wsparcie w dużej mierze jest dostosowywane do potrzeb i możliwości czasowych innowatorów.
Gotowe specyfikacje innowacji wraz z harmonogramem rzeczowo-finansowym są oceniane na podstawie tych samych kryteriów oceny co specyfikacje w ramach naborów otwartych. Decyzja o przyznaniu grantu na testowanie jest podejmowana na obradach Komisji naboru ciągłego.
Przed wypełnieniem Specyfikacji innowacji prosimy o zapoznanie się z zasadami Inkubatora oraz Procedurami grantowymi.