
Webinar "Mówić, by łączyć: O języku inkluzywnym w przeciwdziałaniu wykluczeniu"
Zapraszamy na webinar poświęcony znaczeniu języka inkluzywnego, który pomaga w budowaniu wspólnot i przeciwdziałaniu wykluczeniu społecznemu.
- Kiedy: 25 marca 2025 r., godz. 19.00-20.30
- Forma realizacji: zdalna
- Zapisy zamknięte: formularz on-line
- Dla kogo: spotkanie dla osób, które chcą dowiedzieć się jaką rolę w życiu społeczny odgrywa język i jak go wykorzystać w walce z wykluczeniem społecznym
W przypadku pytań dotyczących wydarzenia prosimy o kontakt: barbara.krywoszejew@kik.waw.pl, tel. 794 384 569.
Organizator: Klub Inteligencji Katolickiej
Do czego Cię zapraszamy?
Spotkanie poświęcone znaczeniu języka inkluzywnego w budowaniu wspólnot i przeciwdziałaniu wykluczeniu społecznemu. W szczególności skupimy się na roli, jaką słowa odgrywają w tworzeniu przestrzeni otwartej na osoby z doświadczeniem migranckim, w tym uchodźczym.
Język, jako podstawowe narzędzie komunikacji, może stać się zarówno mostem łączącym ludzi, jak i barierą utrudniającą porozumienie. W trakcie webinaru zgłębimy, jak odpowiedzialne używanie słów może przyczynić się do wzmacniania poczucia wspólnoty i przeciwdziałania przemocy słownej oraz dyskryminacji.
Prowadząca
Katarzyna Radzikowska

Materiały do pobrania
Inkubator pomysłów
Inkubator pomysłów prowadzony jest przez Fundację Stocznia, Klub Inteligencji Katolickiej oraz Ośrodek Ewaluacji, a jego istotą jest znalezienie i wsparcie w rozwoju nowatorskich rozwiązań (innowacji społecznych) dotyczących usług, produktów, rozwiązań w obszarze włączenia społecznego.
Nabór do Inkubatora trwa od 3 marca do 14 kwietnia 2025 r.
Możesz zgłaszać pomysły na działania, które:
- pomogą w integracji społecznej osobom zagrożonym wykluczeniem społecznym lub doświadczających wykluczenia,
- ułatwią lub poprawią dostęp do usług społecznych dla różnych grup wykluczonych lub zagrożonych wykluczeniem,
- uruchomią lub wzmocnią potencjał grup samopomocowych, które działają na rzecz włączenia społecznego
W naborze do Inkubatora pomysłów może wziąć udział praktycznie każdy – osoby fizyczne, grupy nieformalne, różnego rodzaju instytucje i firmy.
W ramach programu można otrzymać wsparcie w rozwoju pomysłów oraz grant na jego przetestowanie w wysokości ok. 70 000 zł.
Pomysły można zgłaszać poprzez formularz zgłoszeniowy.
Informacje dotyczące szczegółów naboru znajdują się w Procedurach grantowych.
Projekt „Inkubator pomysłów 3 – wsparcie w rozwoju innowacji społecznych dotyczących włączenia społecznego” jest realizowany przez Fundację Stocznia w partnerstwie z Klubem Inteligencji Katolickiej oraz Ośrodkiem Ewaluacji w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Plus.