Debata
Debata "Wspólna przyszłość. Jak budować społeczności włączające osoby z doświadczeniem migracji."
W Polsce mieszka coraz więcej osób, które mają za sobą doświadczenie migracji, w tym uchodźctwa. Jak możemy tworzyć otwarte i wspierające społeczności? Co możemy zaoferować osobom z doświadczeniem migracji, a czego od nich się nauczyć? Jak budować lokalne społeczności razem z nimi? Jakie instytucje i organizacje mogą nam w tym pomóc?
Zapraszamy na debatę „Wspólna przyszłość. Jak budować społeczności włączające osoby z doświadczeniem migracji.”
- Kiedy: 5 września, godz. 18.00-19.30.
- Rejestracja na webinar: formularz rejestracyjny
Osoby zapisane otrzymają wiadomość zwrotną z linkiem do platformy ZOOM. Spotkanie będzie nagrywane.
Organizatorem spotkania jest Klub Inteligencji Katolickiej.
Do czego Cię zapraszamy?
Zapraszamy do dyskusji na temat tworzenia otwartych społeczności dla osób z doświadczeniem migracyjnym i uchodźczym. Wydarzenie kierujemy do osób, które zastanawiają się nad tym, czy wziąć udział w naborze do Inkubatora pomysłów, oraz do o tych, którzy już tę decyzję podjęli i przygotowują swoje zgłoszenia.
Debata jest częścią projektu „Inkubator pomysłów 3 – wsparcie w rozwoju innowacji społecznych dotyczących włączenia społecznego” realizowanego w latach 2024-2028 ze środków programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego przez Fundację Stocznia w partnerstwie z Ośrodkiem Ewaluacji oraz Klubem Inteligencji Katolickiej.
Uczestnicy i uczestniczki debaty
- Khedi Alieva – aktywistka i animatorka społeczna, uchodźczyni, pochodzi z Czeczenii, mieszka w Polsce od 2013.
- Anna Dąbrowska – prezeska Stowarzyszenia Homo Faber, przewodnicząca Komisji Dialogu Obywatelskiego ds. integracji migrantów i migrantek w Lublinie.
- Natalia Mindowicz – pracuje w Dziale Programowym Przejścia Dialogu (Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego), odpowiadając za wydarzenia integracyjne i międzykulturowe dla migrantów/ek oraz społeczności przyjmującej.
-
Aleksandra Kosior – specjalistka w Zespole Dialogu Międzykulturowego WCRS.
-
Szymon Rębowski – redaktor, członek redakcji Magazynu Kontakt, redaktor wicenaczelny w latach 2019-2024. Redaktor prowadzący książki „Pamiętniki Uchodźcze”, wydanej przez Magazyn Kontakt i Klub Inteligencji Katolickiej. Obecnie pracuje w portalu MamPrawoWiedziec.pl.
Nagranie z wydarzenia
Nagranie z wydarzenia można znaleźć na fanpage’u Klubu Inteligencji Katolickiej.
Inkubator pomysłów
Inkubator pomysłów prowadzony jest przez Fundację Stocznia, a jego istotą jest znalezienie i wsparcie w rozwoju nowatorskich rozwiązań (innowacji społecznych) dotyczących usług, produktów, rozwiązań w obszarze włączenia społecznego.
Nabór do Inkubatora trwa od 26 sierpnia do 30 września 2024 r.
Możesz zgłaszać pomysły na działania, które:
- pomogą w integracji społecznej osobom zagrożonym wykluczeniem społecznym lub doświadczających wykluczenia,
- ułatwią lub poprawią dostęp do usług społecznych dla różnych grup wykluczonych lub zagrożonych wykluczeniem,
- uruchomią lub wzmocnią potencjał grup samopomocowych, które działają na rzecz włączenia społecznego
W naborze do Inkubatora pomysłów może wziąć udział praktycznie każdy – osoby fizyczne, grupy nieformalne, różnego rodzaju instytucje i firmy.
W ramach programu można otrzymać wsparcie w rozwoju pomysłów oraz grant na jego przetestowanie w wysokości ok. 70 000 zł.
Pomysły można zgłaszać poprzez formularz zgłoszeniowy.
Informacje dotyczące szczegółów naboru znajdują się w Procedurach grantowych.
Projekt „Inkubator pomysłów 3 – wsparcie w rozwoju innowacji społecznych dotyczących włączenia społecznego” jest realizowany przez Fundację Stocznia w partnerstwie z Klubem Inteligencji Katolickiej oraz Ośrodkiem Ewaluacji w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Plus.