Warsztaty

Warsztaty "Różnorodność jako inspiracja: projektowanie innowacji społecznych przeciwdziałających wykluczeniu."

Diversity, Equity & Inclusion (w skrócie: DEI), czyli Różnorodność, Równe Szanse i Włączenie Społeczne, to tematy, które zyskują na znaczeniu w tworzeniu rozwiązań poprawiających jakość życia i funkcjonowania w społecznościach. W dzisiejszym świecie, gdzie różnorodność jest duża i nie zawsze łatwo jest nam zrozumieć siebie nawzajem, często pojawiają się wyzwania związane z osamotnieniem i wykluczeniem. 

Zapraszamy na warsztaty „Różnorodność jako inspiracja: projektowanie innowacji społecznych przeciwdziałających wykluczeniu.”, na których dowiesz się jak wykorzystać różnorodność w tworzeniu nowych rozwiązań.

  • Kiedy: 20 września 2024 r., godz. 10.00-16.00
  • Miejsce: Warszawa, Centralny Dom Technologii; Krucza 50 (budynek Cedet,) 1 piętro
  • Forma realizacji: stacjonarna
  • Zapisy zamknięte: formularz on-line

Zgłoszenia przyjmowane są do 18 września 2024 r.  Liczba uczestników jest ograniczona.

W przypadku pytań dotyczących wydarzenia prosimy o kontakt: [email protected], 500 141 428.

Organizator: Fundacja Stocznia.

Do czego Cię zapraszamy?

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak różnorodność może inspirować innowacje społeczne, które przeciwdziałają zjawiskom osamotnienia i wykluczenia społecznego, ten warsztat jest dla Ciebie.

Podczas warsztatów zgłębimy, jak projektować innowacje, które uwzględniają różne wymiary różnorodności oraz szanse i wyzwania, jakie się z nimi wiążą, w tym problem osamotnienia. Poznamy wpływ tych wymiarów na codzienne funkcjonowanie, zbadamy, jak wzajemnie na siebie oddziałują, oraz jakie rozwiązania mogą pomóc w tworzeniu bardziej inkluzywnych społeczności. Następnie, bazując na tej wiedzy, przejdziemy do tworzenia rozwiązań, które skutecznie odpowiadają na zidentyfikowane wyzwania i wspierają włączenie społeczne.

Następnie, bazując na tej wiedzy, przejdziemy do tworzenia rozwiązań, które skutecznie odpowiadają na zidentyfikowane wyzwania, wspierając włączenie społeczne i przeciwdziałając osamotnieniu. Weź udział w warsztatach, aby wspólnie odkrywać, jak różnorodność może inspirować do tworzenia lepszych, bardziej inkluzywnych społeczności!

Zapraszamy zarówno osoby, które mają już pomysły na innowacje i chcą je rozwijać, jak i te, które dopiero chcą pracować nad pomysłami dla różnych grup osób doświadczających wykluczenia i osamotnienia.

Spotkanie odbywa się w ramach naboru pomysłów na innowacje społeczne do Inkubator Pomysłów, w którym można otrzymać wsparcie merytoryczne oraz fundusze na rozwój własnych inicjatyw społecznych. Projekt „Inkubator pomysłów 3 – wsparcie w rozwoju innowacji społecznych dotyczących włączenia społecznego” jest realizowany ze środków programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego przez Fundację Stocznia w partnerstwie z Ośrodkiem Ewaluacji oraz Klubem Inteligencji Katolickiej.

Prowadząca

Warsztaty poprowadzi Agnieszka Sikorska – projektantka usług, facylitatorka procesów projektowych, edukatorka.

Agnieszka Sikorska

Projektantka usług, facylitatorka procesów projektowych, edukatorka. Zajmuje się tworzeniem usług oraz zarządzaniem procesami projektowymi. Współpracuje z podmiotami publicznymi – na szczeblu państwowym i samorządowym, organizacjami i innowatorami społecznymi. Realizuje projekty, oparte na badaniach i współpracy warsztatowej z różnymi grupami interesariuszy_ek. Jako zewnętrzna konsultantka pomaga optymalizować procesy świadczenia usług w organizacjach. Zrealizowała liczne projekty związane z projektowaniem strategii, rozwiązań i planów działań związanych z zarządzaniem różnorodnością, budowaniem kultury włączenia i etycznego środowiska pracy. Prowadzi szkolenia z zakresu projektowania usług (service design), wykorzystania metodyki design thinking, komunikacji w organizacji opartej o NVC. Absolwentka polityki społecznej na Uniwersytecie Warszawskim oraz Projektowania Usług w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej/School of Form. Ukończyła także studia podyplomowe: Komunikacja oparta na empatii (NVC) na Uniwersytecie SWPS i Total Design Management w Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej.

Materiały do pobrania

Inkubator pomysłów

Inkubator pomysłów prowadzony jest przez Fundację Stocznia, a jego istotą jest znalezienie i wsparcie w rozwoju nowatorskich rozwiązań (innowacji społecznych) dotyczących usług, produktów, rozwiązań w obszarze włączenia społecznego.

Nabór do Inkubatora trwa od 26 sierpnia do 30 września 2024 r. 

Możesz zgłaszać pomysły na działania, które:

  • pomogą w integracji społecznej osobom zagrożonym wykluczeniem społecznym lub doświadczających wykluczenia,
  • ułatwią lub poprawią dostęp do usług społecznych dla różnych grup wykluczonych lub zagrożonych wykluczeniem, 
  • uruchomią lub wzmocnią potencjał grup samopomocowych, które działają na rzecz włączenia społecznego 

W naborze do Inkubatora pomysłów może wziąć udział praktycznie każdy – osoby fizyczne, grupy nieformalne, różnego rodzaju instytucje i firmy.

W ramach programu można otrzymać wsparcie w rozwoju pomysłów oraz grant na jego przetestowanie w wysokości ok. 70 000 zł.

Pomysły można zgłaszać poprzez formularz zgłoszeniowy.  

Informacje dotyczące szczegółów naboru znajdują się w Procedurach grantowych.

Projekt „Inkubator pomysłów 3 – wsparcie w rozwoju innowacji społecznych dotyczących włączenia społecznego” jest realizowany przez Fundację Stocznia w partnerstwie z Klubem Inteligencji Katolickiej oraz Ośrodkiem Ewaluacji w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Plus.

Skip to content