Pomiń menu

Trenerzy wsparcia

Innowatorzy

zespół Fundacji Poland Business Run >>

Miejscowość:

Kraków

Typ innowacji:

usługa

Odbiorcy innowacji:
  • osoby po amputacji kończyn
  • osoby po urazach kręgosłupa
  • rodziny i bliscy tych osób

Opis innowacji:

Zabieg amputacji jest szokiem zarówno dla ciała, jak i dla psychiki. Większość osób dotkniętych tym doświadczeniem nie radzi sobie z codziennymi czynnościami, część z nich popada w depresję. Radykalnie zmienia się ich życie, często tracą pracę lub stają w obliczu konieczności przekwalifikowania zawodowego.

Istotą innowacji jest wsparcie osób po amputacji w nauce radzenia sobie z codziennymi czynnościami, poprawienie ich samopoczucia, umożliwienie im powrotu na rynek pracy oraz dostarczenie wiedzy o prawach, które im przysługują. W tym wszystkim pomagają Trenerzy Wsparcia – osoby, które po zabiegu amputacji doszły do siebie, nauczyły się poruszać o protezach i wróciły do codziennych obowiązków. Teraz mogą dzielić się swoim doświadczeniem, będąc dowodem na to, że istnieje szansa na normalne życie po amputacji.

Więcej informacji

Zachęcamy także do bezpośredniego kontaktu z zespołem Działu Wsparcia Fundacji Poland Business Run tel. 0 504 485 979 (od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-14.00), mail: wsparcie@polandbusinessrun.pl.


fot. Mateusz Szelc i Katarzyna Tobała (One Light Studio)