Warsztaty
Warsztaty "Od pomysłu do realizacji innowacji społecznej"
Zastanawiasz się, jak możesz zmienić świat na lepsze? Masz pomysł na projekt, który mógłby pomóc Twojej społeczności, ale nie wiesz, jak zacząć? Marzysz o tym, by Twoje pomysły zmieniały świat? Co zrobić by pomysł stał się fundamentem udanego projektu.
Zapraszamy na warsztaty „Od pomysłu do realizacji innowacji społecznej”.
- Kiedy: 21 września 2024 r., godz. 10.00-14.30
- Miejsce: Warszawa, Warszawskie Laboratorium Innowacji Społecznych SYNERGIA, ul. Markowska 16
- Forma realizacji: stacjonarna
- Zapisy: formularz on-line
Liczba uczestników jest ograniczona do 20 osób.
W razie pytań dotyczących wydarzenia prosimy o kontakt z Martą Chrząstowską: marta.chrzastowska@kik.waw.pl, 794 542 587.
Organizator: Klub Inteligencji Katolickiej
Warsztat odbędzie w gościnnych przestrzeniach Warszawskiego Laboratorium Innowacji Społecznych „Synergia” dzięki bezpłatnemu użyczeniu sali.
Do czego Cię zapraszamy?
Zapraszamy na intensywne warsztaty, które pozwolą przygotować koncepcję własnej innowacji w zakresie włączenia społecznego. Wykorzystamy różne metodologie strategiczno-kreatywne by stworzyć nowe pomysły oraz dopracować te, które masz już w głowie.
Naszym celem jest stworzenie planów, które umożliwią, jak najszybsze rozpoczęcie pracy nad realizacją innowacji.
Co Cię czeka w trakcie spotkania:
- poznasz tajniki skutecznych konceptów innowacyjnych
- dowiesz się, czym dokładnie jest innowacja i jak rozpoznać, czy Twój pomysł naprawdę może zmienić świat
- dowiesz się jak pracować nad Twoim pomysłem: pokażemy Ci praktyczne narzędzia i metody, które pozwolą Ci przekształcić swój pomysł w skuteczny plan realizacji
- zainspirujesz się i rozwiniesz swoją kreatywność: poznasz przykłady udanych projektów, zastosujesz różne metody kreatywne i będziesz pracował z wieloma ciekawymi ludźmi
- dowiesz się, jak możesz rozwijać swoje pomysły dzięki projektowi „Inkubator Pomysłów” i jakie wsparcie możesz otrzymać, aby Twoja inicjatywa nabrała skrzydeł.
Spotkanie odbywa się w ramach naboru pomysłów na innowacje społeczne do Inkubator Pomysłów, w którym można otrzymać wsparcie merytoryczne oraz fundusze na rozwój własnych inicjatyw społecznych. Projekt „Inkubator pomysłów 3 – wsparcie w rozwoju innowacji społecznych dotyczących włączenia społecznego” jest realizowany ze środków programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego przez Fundację Stocznia w partnerstwie z Ośrodkiem Ewaluacji oraz Klubem Inteligencji Katolickiej.
Prowadzący
Spotkanie poprowadzi Jan Rudziński – doradca biznesowy, specjalizujący się w sztucznej inteligencji, innowacjach, budowaniu startupów oraz rozwoju organizacji dzięki nowym produktom i technologiom.
Jan Rudziński
Do pobrania
Inkubator pomysłów
Inkubator pomysłów prowadzony jest przez Fundację Stocznia, a jego istotą jest znalezienie i wsparcie w rozwoju nowatorskich rozwiązań (innowacji społecznych) dotyczących usług, produktów, rozwiązań w obszarze włączenia społecznego.
Nabór do Inkubatora trwa od 26 sierpnia do 30 września 2024 r.
Możesz zgłaszać pomysły na działania, które:
- pomogą w integracji społecznej osobom zagrożonym wykluczeniem społecznym lub doświadczających wykluczenia,
- ułatwią lub poprawią dostęp do usług społecznych dla różnych grup wykluczonych lub zagrożonych wykluczeniem,
- uruchomią lub wzmocnią potencjał grup samopomocowych, które działają na rzecz włączenia społecznego
W naborze do Inkubatora pomysłów może wziąć udział praktycznie każdy – osoby fizyczne, grupy nieformalne, różnego rodzaju instytucje i firmy.
W ramach programu można otrzymać wsparcie w rozwoju pomysłów oraz grant na jego przetestowanie w wysokości ok. 70 000 zł.
Pomysły można zgłaszać poprzez formularz zgłoszeniowy.
Informacje dotyczące szczegółów naboru znajdują się w Procedurach grantowych.
Projekt „Inkubator pomysłów 3 – wsparcie w rozwoju innowacji społecznych dotyczących włączenia społecznego” jest realizowany przez Fundację Stocznia w partnerstwie z Klubem Inteligencji Katolickiej oraz Ośrodkiem Ewaluacji w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Plus.