Ludzie Inkubatora

Zespół Inkubatora pomysłów tworzą specjaliści i specjalistki ds. włączenia społecznego, inkubacji innowacji społecznych, akceleracji, badań i ewaluacji, komunikacji oraz animatorzy i animatorki innowacji społecznych. Wspierają nas eksperci i ekspertki specjalizujący się m.in. w obszarze włączenia społecznego, wykluczenia transportowego,  zarządzania sportem, zdrowia psychicznego, seniorów, dzieci i młodzieży.

Fundacja Stocznia

  • Marysia Lewandowska-Woźniak

    koordynatorka i specjalistka ds. inkubacji innowacji Więcej

    Marysia Lewandowska-Woźniak

    Absolwentka Geografii, Instytutu Studiów Regionalnych i Globalnych Uniwersytetu Warszawskiego (specjalizacja: geografia społeczno-ekonomiczna). Kwalifikacje rozwijała na Akademii Kompetencji Managera w Akademii L. Koźmińskiego. Pracowała w Fundacji Edukacji Ekonomicznej oraz firmie ECORYS Polska, gdzie koordynowała przedsięwzięcia o tematyce edukacyjnej i związanej z rynkiem pracy. Prywatnie mama dwójki dzieci, miłośniczka podróży w nieznane i dobrej kuchni.

    Kontakt

  • Marek Cywiński

    koordynator i animator innowacji Więcej

    Marek Cywiński

    Ukończył studia I stopnia na Uniwersytecie Warszawskim na kierunku Biotechnologia. Od początku obecności w Stoczni pracował w programach grantowych o różnorodnym charakterze i zasięgu, np.: „Decydujesz, pomagamy” organizowanym przez Tesco, „Lokalni Herosi” organizowanym przez Grupę Eurocash S.A. czy też w warszawskim programie wspierającym artystów – „Mobilni w Kulturze”. Obecnie jest opiekunem projektów w programie Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy. Wspiera również realizację innych stoczniowych projektów. Prywatnie interesuje się piłką nożną (zwłaszcza ligą angielską) i lubi zgadywać po rejestracji, skąd przyjechał dany samochód. Czasem napisze tekst piosenki i go zarapuje.

    Kontakt

  • Adam Chabiera

    specjalista ds. inkubacji innowacji Więcej

    Adam Chabiera

    Ukończył I stopień studiów filozofii po angielsku na Uniwersytecie Warszawskim i zaraz potem postanowił zanurzyć się w praktyce wolontariackiej w Chinach i Portugalii. Tam odkrył piękno pracy w trzecim sektorze i postanowił w nim pozostać. W Stoczni zaczynał od asystowania w programie Tesco ‚Decydujesz, pomagamy’ oraz projektach „Przestrzeń dla partycypacji” i „Innowacje na ludzką miarę”. Obecnie pomaga w rozwoju innowacji społecznych w ramach Inkubatora pomysłów oraz kieruje działem programów grantowych. W wolnym czasie uczy się grać na różnych instrumentach, pisze w różnych formach i podróżuje po różnych miejscach.

    Kontakt

  • Zofia Komorowska

    specjalistka ds. inkubacji innowacji Więcej

    Zofia Komorowska

    Ukończyła politologię na Uniwersytecie Warszawskim. W latach 2004-2009 pracowała w Stowarzyszeniu na rzecz Forum Inicjatyw Pozarządowych, gdzie zajmowała się m.in. badaniem barier dotyczących dostępu organizacji pozarządowych do funduszy unijnych i działaniami rzeczniczymi związanymi z tym zagadnieniem. Była także koordynatorką V i VI Ogólnopolskiego Forum Inicjatyw Pozarządowych. Wcześniej związana ze Stowarzyszeniem Przymierze Rodzin, gdzie przez prawie 10 lat wolontariacko współprowadziła jako wychowawczyni grupę dziecięcą i młodzieżową Szopracze. W Stoczni zajmuje się m.in. działaniami w obszarze partycypacji i innowacji społecznych, wspierając koordynatorów i zespoły projektowe.

    Kontakt

  • Kuba Wygnański

    specjalista ds. włączenia społecznego Więcej

    Kuba Wygnański

    Socjolog, absolwent Uniwersytetu Warszawskiego, działacz organizacji pozarządowych. W latach 80-tych działacz „Solidarności” i Komitetów Obywatelskich. Uczestnik obrad Okrągłego Stołu. Współtwórca m.in. Stowarzyszenia na rzecz Forum Inicjatyw Pozarządowych oraz Banku Danych o Organizacjach Pozarządowych Klon/Jawor. Współpracował m.in. z Polską Akcją Humanitarną, Fundacją im. Stefana Batorego oraz Fundacją Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych. W latach 2002-2003 stypendysta Yale University (Yale World Fellow). Członek Rady Działalności Pożytku Publicznego pierwszej, trzeciej i czwartej kadencji. Od 2010 do momentu rezygnacji (2013) był przewodniczącym Rady Programowej Telewizji Polskiej. Od 2018 Senior Ashoka Fellow. Laureat Nagrody im. Andrzeja Bączkowskiego (1999), Totus Tuus (2004) oraz Nagrody Znaku i Hestii im. księdza Józefa Tischnera w kategorii inicjatyw duszpasterskich i społecznych współtworzących „polski kształt dialogu Kościoła i świata” (2018).

    Kontakt

  • Iwona Adamska

    specjalistka ds. komunikacji i animatorka innowacji Więcej

    Iwona Adamska

    Absolwentka Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych na Uniwersytecie Warszawskim na kierunku polityka społeczna oraz studiów podyplomowych CSR. Doświadczenie zawodowe zdobywała w mniejszych i większych firmach doradczych oraz organizacjach pozarządowych. Zajmowała się koordynacją i realizacją projektów społecznych, grantowych, komunikacją, PR-em, fundraisingiem, monitoringami, rzecznictwem. W Stoczni jest członkinią zespołu innowacji społecznych, odpowiada za komunikację w projekcie Inkubator pomysłów. W wolnych chwilach studiuje psychologię i spełnia marzenia o byciu aktorką w amatorskim Teatrze po godzinach.

    Kontakt

  • Helena Dąbrowska

    animatorka innowacji Więcej

    Helena Dąbrowska

    Ukończyła studia magisterskie na SGH na kierunku Międzynarodowe Stosunki Gospodarcze. Doświadczenie zawodowe zdobywała prowadząc przez ponad 8 lat własną markę pościelowo-odzieżową. W Inkubatorze pomysłów animuje rozwój innowacji społecznych oraz odpowiedzialna jest za akcelerację innowacji. Prywatnie tańczy lindy hop z mężem, czyta powieści Astrid Lindgren trzem swoim córkom i z wypiekami na twarzy śledzi wszelkie odkrycia archeologiczne.

    Kontakt

  • Anna Hincz

    animatorka innowacji Więcej

    Anna Hincz

    Z wykształcenia psycholożka i absolwentka studiów podyplomowych CSR. Przez ponad 15 lat pracowała w fundacjach korporacyjnych koordynując i projektując lokalne i ogólnopolskie programy społeczne i środowiskowe, w tym wolontariat pracowniczy. Wierzy, że dobre działania nie potrzebują certyfikatów, a zaufanie daje siłę do wprowadzania zmian. W Stoczni zajmuje się programem Business Unusual, gdzie pomaga wzmacniać inicjatywy kierowane do osób z doświadczeniem migranckim i uchodźczym, przygląda się ekonomii społecznej w Polsce, słucha jak pomóc w jej rozwoju i współplanuje rozwiązania.

    Kontakt

  • Joanna Rokicka

    animatorka innowacji Więcej

    Joanna Rokicka

    Z wykształcenia prawniczka (absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego) oraz life coach (studia podyplomowe na Uniwersytecie Łódzkim). Współautorka innowacji społecznej „Sąd przyjazny dla seniorów". Aktywistka lokalna, liderka międzypokoleniowej grupy Latające Koło Gospodyń Wiejskich. Specjalistka ds. innowacji społecznych. Zajmuje się akceleracją oraz preinkubacją innowacji oraz koordynacją projektów.

    Kontakt

  • Marta Tafil-Dalach

    animatorka innowacji Więcej

    Marta Tafil-Dalach

    Absolwentka Wydziału Zarządzania i Marketingu Akademii im. Leona Koźmińskiego. W Fundacji Stocznia zajmuje się innowacjami społecznymi, w szczególności o tematyce senioralnej. Koordynuje też projekt wspierający osoby starsze tj. Siłownia Pamięci - odpowiada za jego rozwój, promocję oraz współpracę z partnerami i grantodawcami. Wraz z ekspertami w dziedzinie psychologii i terapii zajęciowej opracowuje materiały i narzędzia do treningu funkcji poznawczych, prowadzi warsztaty i spotkania edukacyjne dla osób starszych. Ukończyła szereg szkoleń z zakresu treningów funkcji poznawczych, terapii ruchem, gerontologii oraz hortiterapii. Prywatnie - szalona ogrodniczka, dla której sezon nigdy się nie kończy.

    Kontakt

Klub Inteligencji Katolickiej

  • Marta Chrząstowska

    koordynatorka i animatorka innowacji Więcej

    Marta Chrząstowska

    Z wykształcenia filolożka i kulturoznawczyni. Wieloletnia pracowniczka KIK z bogatym doświadczeniem zarządzania projektami polskimi i zagranicznymi w tematyce edukacyjnej, pomocowej i włączenia społecznego. W Inkubatorze pomysłów łączy funkcje koordynatorki i animatorki innowacji społecznych. Czas wolny dzieli na lirykę, epikę i dramat. Ćwiczy jogę i zbiera zioła.

    Kontakt

  • Barbara Krywoszejew

    animatorka innowacji Więcej

    Barbara Krywoszejew

    Socjolożka, mediatorka i menadżerka NGO, trenerka i edukatorka, w trakcie szkolenia na coachkę kariery. Od wielu lat zaangażowana w szerzenie kompetencji medialnych i cyfrowych oraz w działania na rzecz praw człowieka i budowania społeczeństwa wielokulturowego. Wspiera w rozwoju nauczycieli i nauczycielki, edukatorów i edukatorki, bibliotekarzy i bibliotekarki. Pracuje z i na rzecz szkół, domów kultury, bibliotek. Towarzyszy realizatorkom i realizatorom działań lokalnych i innowacyjnych na różnych etapach realizacji projektów (od przygotowywania przez wdrażanie i ewaluację). W Inkubatorze pomysłów animatorka innowacji społecznych. W wolnym czasie podróżuje - na małe i duże wyprawy, często pokonując liczne kilometry pieszo.

    Kontakt

  • Monika Banach

    animatorka innowacji Więcej

    Monika Banach

    Projektantka komunikacji, innowatorka społeczna, badaczka, od 10 lat współpracuje z organizacjami społecznymi. W przeszłości koordynatorka projektów, redaktorka, dyrektorka ds. promocji i upowszechniania nauki w największej polskiej akademii nauk. Studiowała dziennikarstwo, socjologię i gender studies na Uniwersytecie Warszawskim. Była członkinią zarządów organizacji pozarządowych. Współzałożycielka think thanku Forum Kobiet Sportu. Wierzy w moc słowa pisanego i czytanego, jest przyjaciółką osoby pozaludzkiej o imieniu Wanda.

    Kontakt

Ośrodek Ewaluacji

  • Małgorzata Leszczyńska

    badaczka i ewaluatorka Więcej

    Małgorzata Leszczyńska

    Socjolożka, badaczka miasta, trenerka. Interesuję się wszystkim! Tak, czasem sprawia to pewne problemy. Jestem ciekawska i lubię wiedzieć. Ale za to z pewnością mogłabym być wykorzystywana jako odnawialne źródło energii. Moja miłość to socjologia miasta, badania przestrzeni publicznej. Skończyłam studia badania przestrzeni miejskiej.

    Cały czas szukam nowszych metod, lepszych sposobów dotarcia do opinii uczestniczek i uczestników przestrzeni, obserwacji. Moją uwagę przyciąga też żywność – nie tylko dlatego, że jedzenie to przyjemność. Badanie nowych trendów żywnościowych, branży żywności, innowacyjnych metod uprawy roślin w miastach pochłonęły mnie w ostatnich latach.

    Kontakt

  • Agnieszka Szczurek

    badaczka i ewaluatorka Więcej

    Agnieszka Szczurek

    Socjolog i animatorka społeczna. Lubię patrzeć z dystansu i badać poziom mikro społeczności. Robić badania w działaniu, szczególnie w małych społecznościach i w szkołach. Coraz bardziej interesuje mnie filozofia. Przypomina mi o pytaniach, które ludzie zadają sobie od setek lat, o sens życia, wartość działań. I najbardziej lubię, jak udaje mi się choć trochę na nie odpowiedzieć w naszych badaniach.
    Animacja lokalna wciąż się o mnie upomina, ale ja nie przestaję być badaczką.

    Kontakt

  • Magdalena Szostakowska

    badaczka i ewaluatorka Więcej

    Magdalena Szostakowska

    Socjolog, projektant usług, ewaluatorka, trenerka. Lubię ludzi. Lubię wiedzieć, co myślą, czym się kierują, kogo słuchają? Przyglądam się wnikliwie kulturze, staram się zajrzeć pod podszewkę zdarzeń, by wyjaśnić schemat działania. Najbliżej mi do socjologii kultury, ale cieszę się też, kiedy mogę mieć wpływ. Projektowanie nowych rozwiązań, usług to nowa ścieżka, którą chętnie podążam…
    Mówią, że jestem krytyczna, ale czy analiza krytyczna nie jest kompetencją przyszłości?

    Kontakt

Realizatorzy projektu

Projekt „Inkubator pomysłów 3 – wsparcie w rozwoju innowacji społecznych dotyczących włączenia społecznego” realizuje Fundacja Stocznia w partnerstwie z Klubem Inteligencji Katolickiej oraz Ośrodkiem Ewaluacji.

Fundacja Stocznia

Tworzymy rozwiązania dla codziennych problemów.

Wierzymy, że wiele ważnych społecznie potrzeb wymaga nowego podejścia. Dlatego samodzielnie, lub pomagając innym, szukamy, dopracowujemy i sprawdzamy w praktyce nowatorskie rozwiązania, czyli innowacje społeczne.

Od ponad 15 lat tworzymy i wspieramy skuteczne rozwiązania dla problemów społecznych, włączamy obywateli i obywatelki w decydowanie o sprawach publicznych oraz pomagamy organizacjom i samorządom planować i realizować działania społeczne. Rozwijamy i upowszechniamy dobre praktyki, tworzymy narzędzia ułatwiające działalność społeczną, prowadzimy badania społeczne, szkolimy oraz opracowujemy materiały edukacyjne. Z efektów naszych działań korzystają m.in. seniorzy, uczniowie i nauczyciele, mieszkańcy, aktywiści i urzędnicy samorządowi z całej Polski.

Więcej informacji: stocznia.org.pl

Klub Inteligencji Katolickiej

Działamy z ludźmi i dla ludzi od 1956 roku!

W Klubie zajmujemy się między innymi formacją – duchową i społeczną – młodzieży i dorosłych, budowaniem porozumienia między narodami, niesieniem pomocy humanitarnej.

W ostatnich latach prowadziliśmy i prowadzimy innowacyjne projekty, takie jak: SzkoUA (szkoła dla dzieci-uchodźców wojennych z Ukrainy, która realizuje dwa programy nauczania: polski i ukraiński), Góry Liderów (szkolenie przyszłych polsko-ukraińskich liderów), Zranieni w Kościele (telefon wsparcia dla osób, które doświadczyły w Kościele przemocy seksualnej). Od 11 lat realizujemy program merytorycznego i finansowego wsparcia autorskich projektów młodzieży.

Więcej informacji: kik.waw.pl

Ośrodek Ewaluacji

Tworzą go dynamiczne kobiety – badaczki, socjolożki, trenerki.

Od 20 lat robimy badania społeczne z ludźmi, o ludziach, dla ludzi.  Pomagamy zrozumieć badane interwencje i programy – konsultujemy strategie, dostarczamy wniosków, do podjęcia istotnych decyzji publicznych. Pracujemy dla klientów publicznych oraz korporacyjnych. Dużym odbiorcą naszych badań jest sektor pozarządowy. Naszą firmę charakteryzuje duża elastyczność rozwiązań badawczych oraz dobre zrozumienie potrzeb klientów.

Innowacje społeczne to jeden z bliskich nam tematów. Badałyśmy inkubatory uniwersyteckie i miejskie. Zrealizowałyśmy wieloletnie badanie komponentu dotyczącego Innowacji społecznych dla MFiPR. Pomagałyśmy zrozumieć wyzwania stojące przed Katalizatorem Inkubatorów Społecznych dla Fundacji Stocznia. Teraz przyszedł czas, aby towarzyszyć innowatorom w ich kreatywnym procesie – prototypowaniu i doskonaleniu mikroinnowacji.

Więcej informacji: ewaluacja.eu

Skip to content