Autorki innowacji „Czułość”

  • Sylwia „Nikko” Biernacka

    Inspiratorka, tutorka, mentorka, trenerka. Założycielka Fundacji Machina Zmian. Pomysłodawczyni projektu „440 km po zmianę” i projektu „Czułość – wygodna klubokawiarnia”. Założycielka firmy „Więcej Piękna”. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Fotografuje, rysuje i wymyśla rozwiązania ułatwiające życie – dla siebie, dla innych istot, dla świata.

  • Paulina Pohl

    Kulturoznawczyni, animatorka kultury, edukatorka filmowa, działaczka społeczna, wiceprezeska Fundacji Machina Zmian. Ambasadorka projektu „440 km po zmianę”. Współpracuje z Gdyńskim Centrum Filmowym, Uniwersytetem Gdańskim, Akademickim Centrum Kultury Alternator, Europejskim Centrum Solidarności i Against Gravity. Pasjonatka festiwali muzycznych oraz kina.

Kontakt

Sylwia Nikko Biernacka

Paulina Pohl

Fundacja Machina Zmiany

Fundacja Machina Zmian od ponad 12 lat działa na rzecz wzmacniania kobiet i mężczyzn poprzez działania o charakterze społecznym, rozwojowym i artystycznym, aby na równych prawach uczestniczyły/uczestniczyli w różnych sferach życia.

Działamy w obszarze edukacji i innowacji społecznych. Od ponad 8 lat fundacja specjalizuje się w tworzeniu rekomendacji do kształtowania dostępnych i wygodnych przestrzeni spędzania wolnego czasu. Nasze działania rozpoczęliśmy od przygotowania rekomendacji do planów modernizacji wejść na plaże, w 2018 r. przygotowałyśmy rekomendacje związane z kształtowaniem dostępnych przestrzeni typu: klubokawiarnia, biblioteka, dom sąsiedzki, restauracja świetlica. Wszystkie te przestrzenie możemy określić wspólną nazwą „trzecia przestrzeń”. Od 8 lat realizujemy innowacyjny i wspólnotowy, społeczny projekt „440 km po zmianę”. Idąc co roku 440 km brzegiem Bałtyku wspieramy kobiety z niepełnosprawnością ruchu, zmieniamy polskie plaże tak, aby były dostępne dla wszystkich, spełniamy podróżnicze marzenia, inspirujemy do zmiany.

Innowacja społeczna "Czułość"

Innowacja polega na zmianie przestrzeni tylko w teorii publicznej w taką, która jest dostępna dla naprawdę wszystkich. Celem innowatorek było znalezienie rozwiązań łatwych do wdrożenia, nie wymagających wielkich rewolucji, a pozwalających na faktyczne urzeczywistnienie idei równych praw wszystkich w użytkowaniu przestrzeni.

Poznaj innowację

Skip to content