Pomiń menu

Aby zobaczyć listę wszystkich innowacji, które powstały w pierwszej edycji Inkubatora pomysłów, zaznacz w wyszukiwarce wszystkie obszary lub tematy.

, , ,

Czułość

Czułość to wypracowany partycypacyjnie zeszyt rozwiązań architektonicznych i projektowych zgodnych ze standardami dostępności do samodzielnego wdrożenia w miejscu użyteczności publicznej (np. kawiarniach, klubach, restauracjach, bibliotekach, świetlicach) przez osoby zarządzające daną przestrzenią. »

Ogród leczy

Ogród leczy zapewnia osobom, które z przyczyn zdrowotnych bądź zaawansowanego wieku nie są w stanie zajmować się rekreacyjną uprawą ogródka, możliwość pracy przy własnym kawałku ziemi, dzięki specjalnie przystosowanym dla takich osób ogródkom społecznym. Pozwala różnym społecznościom zaprojektować taki ogród, dowolnie dostosowując go do swoich potrzeb. W efekcie tworzy się wspólna przestrzeń, w której integrować się mogą również osoby, które wcześniej nie miały takiej możliwości. »

Trenerzy wsparcia

Program wsparcia osób po amputacji w radzeniu z codziennymi czynnościami, poprawieniu ich samopoczucia oraz powrocie na rynek pracy. Pomagają w tym Trenerzy wsparcia – ludzie, którzy już wcześniej mieli podobne przeżycia i mogą teraz dzielić się swoim doświadczeniem i samą swoją osobą świadczyć, że istnieje szansa na normalne życie po amputacji. »