Pomiń menu
  • Wydawca: Laboratorium Innowacji Społecznych
  • Rok publikacji: 2020
  • Autorzy: zespół UrbanLab Gdynia

UrbanLab Gdynia to innowacyjna przestrzeń funkcjonująca w mieście, które od dawna znane jest z testowania i zakorzenienia w swoim sposobie działania nowatorskich pomysłów na mierzenie się w wyzwaniami społecznymi.

UrbanLab Gdynia to z jednej strony otwarte forum dialogu i dyskusji o mieście, a z drugiej konkretne pomieszczenia – sala konferencyjna, biuro, kuchnia. Zespół UrbanLabu Gdynia opisuje go jako sposób patrzenia na miasto. „To proces wspólnego wskazywania wyzwań, pracy nad najlepszymi narzędziami, by sobie z nimi radzić. Jakość naszej pracy zależy w pełni od ludzi – mieszkańców i mieszkanek Gdyni oraz urzędników i urzędniczek podejmujących decyzje w ich imieniu. Sami nie tworzymy innowacji. By nasze działania zmieniały społeczną rzeczywistość na lepsze, potrzebujemy wypełnić wspomnianą przestrzeń tymi, którzy o miejskich realiach wiedzą najwięcej.”

Doświadczenia związane z pierwszym rokiem funkcjonowania UrbanLabu zebrano w publikacji, które miała mieć swoją premię w czasie konferencji „Miasta Świadome – globalne wyzwania, lokalne rozwiązania”, która ze względu na pandemię koronawirusa została przeniesiona na jesień 2020 r.

Zobacz publikację (online)