Pomiń menu

Chodzi Ci po głowie pomysł na innowację społeczną? Chcesz skutecznie pomóc osobom doświadczającym wykluczenia? Ciekawi Cię, czym jest design thinking i jak może pomóc w pracy nad pomysłem? Jeśli tak, weź udział w bezpłatnych warsztatach (tzw. mikserach), które organizujemy w ramach Inkubatora pomysłów!

Miksery to warsztaty on-line dla potencjalnych innowatorek i innowatorów, które mają na celu zainspirowanie i pokazanie przydatnej metody projektowania rozwiązań społecznych. Uczestnicy nauczą się projektowania usług społecznych z wykorzystaniem metody design thinking. Jest to metoda, którą przyjmujemy w naszym Inkubatorze jako punkt odniesienia do tworzenia innowacji społecznych.

Uczestnicy dowiedzą się, jak patrzeć na swój pomysł holistycznie oraz jak tworzyć przydatne usługi, które będą odpowiadać na potrzeby odbiorców oraz uwzględnią kontekst ich funkcjonowania. 

Warsztaty odbędą się w trzech terminach:

  • 10 i 11 października 2020, godz. 10.00-15.00,
  • 15 i 16 października 2020, godz. 10.00-15.00,
  • 20 i 21 października 2020, godz. 10.00-15.00.

Zapisy na miksery przyjmujemy poprzez ten formularz zgłoszeniowy.

Zakres warsztatów:

  • projektowanie rozwiązań w oparciu o metodę design thinking i zasady projektowania doświadczeń (UX),
  • analiza potrzeb różnych grup adresatów usług społecznych – analiza konkretnej grupy, znajdowanie kluczowych potrzeb i barier, z jakimi mierzą się adresaci działań,
  • analiza otoczenia odbiorców projektowanych rozwiązań, jako źródło inspiracji do rozwijania pomysłów – tworzenie map empatii,
  • definiowanie propozycji wartości – wskazywanie kluczowych cech projektowanych rozwiązań,
  • tworzenie koncepcji rozwiązań oraz analiza i wybór pomysłów, z uwzględnieniem ich efektywności oraz trafności.

Warsztaty poprowadzi Agnieszka Sikorska, absolwentka polityki społecznej na Uniwersytecie Warszawskim oraz projektowania usług w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej/School of Form. Ukończyła także historię i krytykę dizajnu na Uniwersytecie SWPS i Total Design Management w Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej. Od 10 lat współprowadzi interdyscyplinarne studio projektowe cooperativa studio, gdzie zajmuje się tworzeniem usług oraz zarządzaniem procesami projektowymi.