Pomiń menu

4 czerwca w Gdyni odbędą się Pierwsze Targi Innowacji Społecznych, organizowane przez Laboratorium Innowacji Społecznych we współpracy z tamtejszym Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej pod hasłem „Pomysły na lepsze życie”. Targi to wydarzenie podsumowujące działania inkubatora innowacji społecznych w Gdyni w obszarze usług opiekuńczych dla osób zależnych.

 

Uczestnicy i uczestniczki będą mieli okazję:

  • wysłuchać wystąpień pitchingowych i prezentacji o najlepszych przetestowanych pomysłach na poprawę jakości życia osób zależnych,
  • wziąć udział w spotkaniach w schemacie H2H oraz konsultacjach z innowatorami i innowatorkami społecznymi,
  • przysiąść się do innowacyjnych stolików tematycznych,
  • wziąć udział w giełdzie pomysłów wdrożeniowych, czyli wspólnym namyśle i wymianie wiedzy w zakresie osadzania i finansowania innowacji społecznych,
  • uczestniczyć w networkingu dla innowatorów społecznych, przedstawicieli jednostek samorządów, organizacji pozarządowych, środowiska akademickiego i biznesu,
  • obejrzeć wystawę wybranych prototypów innowacji społecznych i filmowe prezentacje nowatorskich rozwiązań odpowiadających na realnie zdiagnozowane problemy społeczne.

Targom towarzyszy wydanie najnowszej gdyńskiej publikacji „Innowacje społeczne. 12 pomysłów na lepsze życie”. Każdy uczestnik wydarzenia będzie mógł otrzymać egzemplarz w wersji drukowanej lub elektronicznej.

Targi Innowacji Społecznych odbędą się 4 czerwca (wtorek) w godz. 10:00-13:00 w siedzibie UrbanLab w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym przy al. Zwycięstwa 96/98, bud. IV.

Targi Innowacji Społecznych „Pomysły na lepsze Życie” to podsumowanie blisko trzech lat istnienia inkubatora innowacji społecznych w Gdyni i działań upowszechniających najlepszych innowacji stworzonych w ramach projektu „Innowacje na ludzką miarę”, realizowanego przez Fundację Stocznię, miasto Gdynia, m.st. Warszawa i Ecorys oraz współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego.